by  in Nekategorizirano

SVJETSKI SAVATE KUP

 Gradskoj sportskoj dvorani Varaždin uspješno održan Savate World Cup Croatia Open u organizaciji našeg kluba. Na svjetskom kupu u savateu najbolja borkinja je Sarah Kababdjian iz Francuske, najbolji borac je Lovro Brezovečki iz Marije Bistrice, najbolji klub je FC Kovačić Varaždin.

Mala dvorana varaždinske Arene ugostila je brojne broce koji se borili na dva borilišta.
Nastupili su od početnika do vrhunskih boraca, tako je bilo u Varaždinu i nekoliko svjetskih prvaka. Bio je Lorenzo Place, svjetski prvak u assautu i combatu koji je odradio i nakon turnira revijalni meč a protivnik mu je bio naš Matej Kos. Natjecatelji su stigli iz Srbije, Austrije, Slovenije, Mađarske, Finske, Francuske i naravno Hrvatske. Predsjednica svjetske sudačke organizacije Maja Odžić je vrhunski odvodila natjecanje, pa je uz doličnu organizaciju cijela borilačka priredba bila lijepa promocija savatea.

Savate klub FC Kovačić proglašen je najboljim klubom s osvojenih 13 zlatnih, 10 srebrnih i 4 brončane medalje.  Zlatne medalje za F.C.Kovačić osvojili su: Roko Vlah, Elvis Šipek, Patricija Šupljika, Hana Komes, Vito Lukačić, Dora Marinić, Borna Tuk, Nikolina Gradičak, Luka Kelemen, Damian Gašparac, Karlo Vugrinčić, Matej Kos i Borna Vuković. Srebrene medalje osvojili su: Frano Vlah, Vito Kišasondi, Jura Mašić, Emanuel Pikutić, Lovro Cepanec, Janko Kralj, Marija Gotić, Danijela Milec, Mia Štefanec i Edo Selec. Brončane medalje osvojili su: Ivo Kralj, Leon Šibić, Niko Šupljika i Erik Levatić.

42795989_1929046897156761_5700005648624779264_n

fckovacicSVJETSKI SAVATE KUP