by  in Nekategorizirano

LUKA SAKAČ VICEPRVAK SVIJETA

U Milanu je od 21.09.2022 do 24.09.2022 godine održano svjetsko savate prvenstvo na kojem su nastupali članovi Fight Club Kovačić inače seniorski prvaci Hrvatske Emanuel Šprem, Matej Kos i Luka Sakač. Matej Kos u poluteškoj kategoriji u prvom kolu pobjedio je prvaka Austrije Michaela Kerschbaumera, u drugom kolu borio se protiv bivšeg svjetskog prvaka Jamesa Southwooda iz Engleske. U tijesnom meču Matej pod kraj treće runde dobiva dvije javne , odnosno minus dva boda koji su i presudili meč. Nažalost Matej sa jednom pobjedom i jednim porazom ispada iz natjecanja. Emanuel Šprem u teškoj kategoriji u prvom kolu pobjeđuje Luke Maguirea iz Engleske, a u drugom kolu rezultatom 2:1 gubi od prvaka Mauricijusa Maura. Također ispada iz natjecanja. Luka Sakač pobjeđuje prvaka Španjolske Floriant Aillandera, prvaka Mauricijusa Kailashrai Bhantooa i u polufinalu prvaka Italije Guisepe Mongiardino.  U finalu se  susreće sa prvakom Francuske Nicolas Chiummento koji pobjeđuje i uzima titulu prvaka svijeta.  Viceprvak svijeta odličan je uspjeh za 23 godišnjeg borca.  Sva trojica su mladi dečki Emanuel 18, Matej 21 godina, uspješni su studenti, već dugi niz godina treniraju u našem klubu i pred njima je lijepa sportska budućnost.  BRAVO DEČKI!!

fckovacicLUKA SAKAČ VICEPRVAK SVIJETA