by  in Nekategorizirano

EMAČ I KOS PRVACI EUROPE!!

Budimpešta je 16.ožujka 2019  bila domaćin europskog prvenstva u k1 i k1 light disciplini. Iz F.C.Kovačić nastupili su Emanuel Šprem u kategoriji kadeta, Matej Kos u kategoriji juniora i Miki Marinić u veteranskoj konkurenciji. Emanuel Šprem u prvom kolu pobjedio je Varga Dmitar  iz Rumunjske da bi u finalu 3:0 bio bolji od predstavnika Mađarske Karlo Abela. Najbolji hrvatski Junior  Matej Kos pokazao je da uz savate vrlo dobro radi i k1 disciplinu. U prvom kolu  prekidom u drugoj rundi pobjedio je domaćeg borca Kiss Leventea,  a u finalu nokautom u prvoj rundi pobjedio Korpusov Andria iz Ukrajina. Miki Marinić u polufinalu gubi na bodove od kasnijeg osvajača zlata iz Mađarske .   U našem klubu imamo prvake europe i svijeta u k1, muay thai, kickboxing uz naravno prvake svijeta u savate boksu tako da polako uključujemo ekipu i u druge discipline u kojima također ostvarujemo vrhunske rezultate i opet dokazujemo da smo najbolji borilački klub u Varaždinu a  među najboljim borilačkim klubovima u Hrvatskoj. Dva prvaka Europe i jedno treće mjesto odličan je uspjeh boraca iako je tek početak sezone. Ovo je treći turnir za članove F.C Kovačić ove godine.

IMAG7495_1

 

fckovacicEMAČ I KOS PRVACI EUROPE!!